Dnes Vás navedeme správnými kroky k tomu, co děláte špatně při pěstování orchidejí. Určitě budete překvapeni tím, kolik jste toho vlastně doposud dělali špatně. Přečtěte si náš článek a začněte s péčí znovu a správně.

Díky našemu článku Vám pokvetou i odkvetlé orchideje, i ty, které jste si právě pořídili. Výsledky Vás velmi mile překvapí! 

Proč orchidej přestala kvést?

 1. Jedním z důvodů může být nedostatečné vysušení mezi jednotlivými zavlažováními.
 2. Druhou příčinou nekvetení, je nepřítomnost přirozeného teplotního rozdílu (den / noc). Pokud je například denní teplota 25 ° C, měla by být ta noční 18-21 ° C.
 3. Nadměrné hnojení, vysoký obsah dusíku, příliš koncentrované roztoky. Tyto věci ve velkém množství, nestimulují růst rostliny. Nejlepší hnojivo pro orchideje je aktivní světlo.

Jak ji znovu rozkvést?

 1. Navzdory četným tvrzením proti, se orchideje mohou přizpůsobit na určité úrovni místním podmínkám.
 2. Druhy orchidejí jsou velmi náročné na faktory péče, jako je teplota a vysoká vlhkost.
 3. Zajistěte cirkulaci vzduchu kolem jejich kořenů. Teplota by měla být udržována mezi 10 a 32 ° C, s přihlédnutím k denním a nočním režimům, které musí být omezeny na 3-5 ° C.
 4. Během léta by orchideje měly být zavlažovány každý týden, ale až po úplném vyschnutí kůry.
 5. Nebojte se navlhčit kořeny orchidejí dokonce i pod tekoucí vodou. Nenechávejte však vodu v květinovém podtácku dlouhou dobu.
 6. Pokud je teplota vzduchu nízká, orchideje by se neměly zavlažovat. Snáší dobře krátkodobou suchost. Musíte je ale střídavě nechat vyschnout a namočit
 7. V zimě se snažte tyto květiny chránit před horkým a suchým vzduchem kolem radiátorů a vytvářet pro ně současně vlhké prostředí.
 8. Pokud začnou listy žloutnout, je nutné zkontrolovat kořeny: zjistit jejich stav, pokud je to nutné, musí se rostlina přesadit, nebo přesunout na jiné místo

Sdílejte tyhle jednoduché tipy jak správně pečovat o orchidej i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: retete-usoare.info