Jaké rostliny zasadit do naší zahrady, abyste si vychutnali skutečnou krásu léta? Každý by chtěl mít svou zahrádku krásnou po celé léto a rostliny, které si dnes ukážeme Vám k tomu mohou pomoci. Výběr je bohatý a pestrý, ale většina trvalek je nejvyhledávanější z toho důvodu, že jsou dlouhotrvající a nenáročné.

Podívejme se, co které rostliny to jsou. Máte některou z nich? Napište nám do komentářů. 

Zahradní

  1. Plaměnka
    Tato rostlina bujně kvete od května do začátku září. Květ plaměnky se na slunném místě cítí dobře a ve stinném místě musí být půda dostatečně vlhká. Množení se provádí výsadbou keřů na jaře nebo na podzim a výsadbou semen na začátku zimy. Nové výhonky přinášejí více květů, než samotný mateřský keř.

2. Třapatka
Tato rostlina není vůbec náročná. Její výška může být až 2 metry. Přináší mnoho květů a jejich barvy jsou žluté a hnědé s načervenalými odstíny. Nejlepším místem pro výsadbu semen je stinná část zahrady.

3. Lupina
Tato rostlina je silná a bohatá na květy s výškou až 1 metr. Vysazujeme nejdříve do květináčů a do země přesazujeme až na jaře, nebo v pozdním podzimu. Vzdálenost rostlin by měla být mezi 50 a 60 c

4. Delfinium
Je to vytrvalá rostlina, která vydrží sucho a mráz. Dorůstá až do výšky 2,5 metru. Její květy tvoří 1/3 rostliny, její okvětní lístky jsou modré, fialové a bílé. Bílý květ je vzácný. Nejlepší místo k výsadbě této květiny je lehce zastíněná zahradní plocha.

5. Sedmikrásky
Tato rostlina naroste do výšky až 15 cm a kvete téměř po celý rok. Květy mohou být vícebarevné a nabízejí velmi příjemný pohled. Sedmikrásky nejsou náročné rostliny. Jejich rozkvět začíná na jaře a trvá až do pozdního podzimu. V létě sedmikráska nekvete. Přesazení sedmikrásky se doporučuje každé 2-3 roky. Aby se sedmikráska bohatě rozkvetla, musí být země dostatečně hnojena a zavlažována.

6. Alpská sedmikráska
Kvete po dlouhou dobu, její květy mohou být fialové, modré, bílé a růžové. Alpská sedmikráska se přizpůsobí všemu, s výjimkou příliš vlhké půdy a hnojiva obohaceného fosforem. Množení se provádí výsadbou keřů, které musíme zasadit na jaře, nebo můžeme pěstovat sedmikrásky v blízkosti olše, v květináčích nebo v zahradě. Takto sadíme na podzim.

7. Zvonička
Tento květ může vydržet i chlad. Dosahuje výšky 80 cm. Tato rostlina roste i pod pokrývkou sněhu. Sadíme ji v květnu a v červnu. Množení provádíme výsadbou keřů nebo výsadbou semen na jaře, nebo na začátku zimy. 

8. Hosta
Tato rostlina není náročná, její květy mohou být bílé nebo liliové. Listy mají poměrně zajímavý tvar a zůstávají krásné celé léto. Kvetení této rostliny začíná v červnu. Miluje otevřený prostor a půdu bohatou na humus.

Sdílejte tyhle nejoblíbenější zahradní květiny i s Vašimi přáteli! Určitě se jim bude také moc líbit! 

zdroj: bidista.com