Dezinfekce telefonu je nejenom v této době prioritou každého, kdo mobil má. Jedině tak můžete eliminovat riziko různých zdravotních problémů. Řada lidí svůj telefon buď čistí špatně, nebo u nich dochází k tomu, že ho nečistí vůbec. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, tyto naše rady vám stoprocentně přijdou vhod.

Správné prostředky jsou základ

Dezinfekce telefonu by měla být prováděna správnými prostředky. Mohou to být různé dezinfekční ubrousky a gely, může to být alkohol, ale i další produkty. Vždy myslete na dvě důležité věci. Jak efektivní a účinný je daný prostředek a zda nepoškodí materiál, ze kterého je váš telefon vyrobený. To jsou dvě hlavní kritéria, která je třeba brát v potaz.

Buďte důkladní a důslední

Dezinfekce telefonu vyžaduje důkladnost a důslednost. Když máte vhodný prostředek, naneste ho na jemný hadřík, nebo použijte přímo určené dezinfekční ubrousek. Poté důkladně otírejte celý telefon. Tedy oblast displeje a také jeho záda, stejně jako jeho boční strany. Pokud máte telefon v krytu, ten samozřejmě sundejte a dezinfikujte obojí zvlášť. Dále je vhodné vydezinfikovat i nabíječku či sluchátka, jelikož i zde mohou být bakterie.

Snažte se telefon nepoškodit

Kromě důslednosti myslete také na určitou šetrnost. Snažte se telefon nepoškodit, například nadměrným tlakem, kdy by mohlo dojít k prasknutí displeje. Také pozor na nadměrné množství tekutiny, která by mohla zatékat do mikrofonu, reproduktoru, nebo do oblasti jednotlivých konektorů. V takovém případě může dojít k nenávratnému poškození.

Na závěr si omyjte ruce

Dezinfekce telefonu je za vámi. Takto ji opakujte pravidelně jednou za několik dní. Jakmile je provedena, doporučujeme si umýt ruce, případně i na ně použít dezinfekční gel. Jedině tak zaručíte, že se bakterie a viry které se mohly přenést na vše tělo, nedostanou na nežádoucí místa, jako je třeba váš obličej.