Čistič toalety můžete buď koupit, nebo si ho můžete také vyrobit. My se podíváme na variantu číslo dvě, která je překvapivě jednoduchá. Stačí jenom pár ingrediencí a vznikne něco, díky čemuž bude vaše toaleta zářit čistotou, bude bez bakterií a také bez nečistot. A to vše navíc s jistotou, že se obejdete bez chlóru. Jak na to?

Stačí pár celkem běžných věcí

Abyste si mohli domácí čistič toalety bez chloru také vyrobit, neobejdete se samozřejmě bez několika klíčových ingrediencí. Pokud se podíváme na to, o jaké se jedná, tak jde primárně o:

  • Peroxid vodíku
  • Olej z čajovníku
  • Přípravek na nádobí
  • Jedlou sodu
  • Vodu

Na závěr ještě dodejme, že pokud by někdo chtěl, aby jeho čistič opravdu zajímavě voněl, měl by použít také jakýkoliv esenciální olej. Nutností sice není, ale jako zajímavý doplněk navíc nemusí být až tak špatnou volbou.

Jdeme na to. Je to snadné

Jako první budete potřebovat jedlou sodu, které vezmete půl šálku a následně ji nasypete do připravené nádoby, kde budete svůj čistič toalety míchat.

Potom vezmete vodu. Té budete potřebovat stejné množství, tedy také půl klasického šálku. Vodu nalijte k jedlé sodě.

K tomu všemu následně přidejte také přípravek na nádobí. Čím kvalitnější bude, tím lépe. Toho budete potřebovat už méně, zhruba potom čtvrt šálku.

Pokračujeme dále

Jakmile máte směs z těchto třech ingrediencí hotovou, můžete přidat další složku. Tou je peroxid vodíku, který znáte ze svých domácích lékárniček. Tohoto budete potřebovat čtvrt šálku.

Potom je na řadě olej z čajovníku, který má mnoho domácností také běžně doma. Jeho už stačí opravdu minimum, kolem deseti až dvaceti kapek.

Vše promíchejte a použijte

V tuto chvíli je váš čistič toalety v podstatě hotový a vy se můžete pustit do jeho důkladného promíchání a také použití. Vezměte si rukavice, aplikujte ho pod okraj i po celém povrchu mísy a nechte ho asi 15 minut působit. Potom záchod vyčistěte a opláchněte čistou vodou. A je hotovo, bude jako nový.