Předci mají perfektní radu pro vaši zahradu, který stojí za to znát i dnes. Například můžete opravdu použít věci, o kterých jste si mysleli, že jsou problémem na vaší zahradě!

Jak skvěle využít krtince

Naši předkové již věděli, že půda z krtinců pochází z takové hloubky, že neexistují žádné bakterie ani plíseň nebo jiná chorob či škůdce (protože by je krtek spolehlivě zničil). Tuto půdu předem zaseli, přidali ji do květináčů a použili ji k setí zeleniny nebo výsadbě různých rostlin.

Jak zachránit poškozené stromy

Naši předkové věděli, jak zničit Klejotok a zachránit velmi cenné ovocné stromy v zahradách. Jediné, co musíte udělat, je vystřihnout postiženou kůru a rozšířit ránu rozdrcenými listy šalvěje, které fungují jako dezinfekční prostředek. Stejně tak můžete jako dezinfekci použít běžný ocet.

Jak se se jednoduše zbavit mravenců ?

Naši předkové věděli, že mravenci nenávidí aromatické vůně. To je důvod, proč dávali rajčatové listy, bezprsté květy nebo hřebíček do mraveniště. Mraveniště bylo za několik dní úplně pryč.

Zázrak se jménem vrba!

Zjistěte, zda máte na svém pozemku nebo před domem vrbu. Podstata triku spočívá v tom, že pro zakořenění používáte dřevo vrby. Vše, co potřebujete, je 15 až 20 větviček různých vrb a nádoba s vodou.

Jak na to?

Řezané větvičky vložte do nádoby a nalijte do mírně vlažné vody. Ponechejte je ve vodě po dobu nejméně 24 hodin (doporučuje se však také 48hodinový pobyt), potom odstraňte větvičky a ponořte řízky, které chcete zasadit, do takto získaného roztoku na jeden den. Po uplynutí této doby je zasaďte na místo, které jste si vybrali. Přírodní kořenový roztok může být skladován na chladném místě nebo přímo v lednici po dobu jednoho měsíce, aniž by ztratil účinek. S řízky může dělat opravdu skvělé věci. Vyzkoušejte tento starý, osvědčený recept.

Popel a voda

Do kbelíku vložte 500 g dřevěného popela a nalijte na něj 5 l vroucí vody. Počkejte, až popel klesne na dno, a přidejte dalších 5 litrů vody o pokojové teplotě (ideální je dešťová voda). Nechte zcela vychladnout a použijte k zalévání rajčat a jiné zeleniny. Je to vynikající přírodní hnojivo

Jak vám může pomoct kopřiva ?

Kopřivová kvasnice nebo kopřivové pivo jsou velmi užitečné pro rajčata. Zalévání této rostliny chrání rajčata před škůdci, plísňovými chorobami a poskytuje jim vynikající výživu. Roztrhejte kopřivu do 10-litrového kbelíku (použijte stonky, listy a kořeny), zalijte dešťovou vodu zahřátou na slunci a nechte 7 až 10 dní na slunci. Pro zalévání používáme extrakt zředěný vodou v poměru 1:10. Extrakt kopřivy je také vynikající pro rostliny napadené mšicemi.

Tento recept posilňuje rostliny v růstu

Odvar z cibulových slupek je vynikající výživou pro okurky, dýně, cukety, brambory, mrkev, ředkvičky, zelí a rajčata. Ovocné stromy a keře však budou za tuto výživnou bombu vděčné. Odvar připravte umístěním několika plných hrstí slupek do smaltované nádoby, nalitím vody přes něj a přenesením do plamene. Přiveďte k varu, přikryjte víčkem a vyjměte z plamene. Odvar nechte několik dní stát a potom ho použijte k zalévání zeleniny (můžeme jej zalévat přímo na listech). Zředím dešťovou vodou, ale můžete také stojatou vodou z vodovodu – na jeden velký kbelík asi 1-1 / 2 litru odvarku.

Jak se vyhnout plísni ?

Monilióza, která se objevuje na stromech, může zničit celou vaši budoucí plodinu. naši předkové dobře věděli, jak se s tím vypořádat od začátku. Jediné, co musíte udělat, je strouhat 300 g křenu, nalijte na něj 1 l horké vody a nechte infuzi vyluhovat celý den – 24 hodin. Poté se protáhne a zředí se převařenou vodou v poměru 1:10. Roztok aplikujte každých 14 dní na stromy v době květu, krátce před a po květu.

Postřik proti mandelince bramborové z ořechových listů

K přípravě potřebujeme 1 kg listů vlašských ořechů (čerstvé ořechy z ořechového stromu) a 10 l dešťové vody. Smíchejte, nechte vyluhovat po dobu jednoho týdne a poté použijte jako sprej na zelenou část brambor. Můžete také vytvořit sprej z již zmiňovaného březového popela – smíchat 2 až 3 hrstky popela v 10 l vody, nechat jej několik hodin odpočívat a použít jako sprej.