Až uvidíte výsledek této práce bude udiveni. Muž v důchodovém věku se rozhodl, že se pokusí vyrobit na své chatě domácí včelín, aby si mohl každý rok vychutnávat svůj dokonalý med.

Stavba včelína

Tento pán má každý rok tolik medu, kolik s manželkou zkonzumují. A to jen díky jeho vlastní vynalézavosti a nápadité fantazii. Domov pro pracovité včelky vyrobil pouze z obyčejných zavařovacích sklenic.

Jak na to?

Na výrobu včelího potřeboval pouze několik věcí. Při jeho stavbě využil jako opěrný materiál dřevěnou krabici a překližkovou lištu hrubou přibližně 10-15mm, dále 12 kusů litrových zavařovacích sklenic, středně velké šrouby, vrtačku, tmavé mořidlo na dřevo, tužku a pravítko a pilku.

Na překližce si tužkou naznačil 12 bodů ve stejné vzdálenosti. Z každé hrany odečetl 10 cm. Tak dostal rozložení, jaké vidíte na obrázku.
Dřevěnou krabici otočil dnem vzhůru a obkreslil si obvod hrdla sklenic. Vyřezal kruhové otvory a sklenice vložil do nich.
Překližku upevnil na rám dřevěné krabice a na ni upevnil dřevěné laťky. Přidal mřížku, kterou si předtím připravil z tenkých železných tyček. Ty mu později posloužily k tomu, aby se celý včelín nezhroutil pod tíhou medové „úrody“.
Dřevěnou krabici namořil na tmavě a uložil ji na předem připravené místo na konci zahrádky.
Postupně se amatérskému včelaři podařilo vyrobit si celý stojan, na kterém dnes stojí již několik mini včelínů.

Závěr

Medu si už starý pán neužívá jen sám, ale rád ho rozdává i blízké rodině.