Upratovanie kuchyne si môžete veľmi uľahčiť pomocou rôznych vychytávok. A práve také si v dnešnom článku ukážeme. Tieto nápady sú geniálne pre svoju jednoduchosť.

Baktérie a špina lipne tam, kde by ste možno ani nečakali.

Náš dnešný zoznam Vás tak prakticky navedie k tomu, čo je naozaj potrebné upratať. Vďaka nášmu dnešnému článku tak upratovanie kuchyne a kuchynského príslušenstva, či náčinia, zvládnete za pár minút.

TIPY NA ČISTENIE KUCHYNE

  1. Mriežku z digestora vyčistíte počas 15 minút. Zmiešajte liter vody, 4 lyžice soli a 3 čajové lyžičky kyseliny citrónovej. Do zmesi ponorte odskrutkovanú mriežku.
  2. Multifunkčný riad a hrnce s vykurovacími telesami očistíte pomocou mokrej utierky, ktorú obalíte v jedlej sóde. Touto potom očistite povrch, aj usadeniny na vykurovacom telese.
  3. Ladničku vymyte pomocou zmesi octu a teplej vody. Radikálnejšiou metódou je vymytie amoniakom. Potom však chladničku nesmiete pár dní užívať a rozhodne ju musíte nechať vetrať.
  4. V rovnakom pomere zmiešajte rastlinný olej a sódu. Týmto prostriedkom vyčistíte kuchynské povrchy a skrinky. Nechajte 30 minút pôsobiť a potom umyte vodou.
  5. Mixér zbavíte nečistôt tak, že do neho nalejete vodu, pridáte pár kvapiek prostriedku na riad a zapnete mixér na prázdno. Potom umyte pod prúdom tečúcej vody.
  6. V mlynčeku na kávu zomeľte hrsť neuvarenej ryže a bude dokonale čistý.
  7. Strúhadlo na syr vyčistíte pomocou čistého obyčajného tvrdšieho štetca.
  8. Pomocou vody a octu zbavíte odpadkový kôš zápachu aj baktérií

Zdieľajte tieto geniálne triky na čistenie kuchyne aj s Vašimi priateľmi! Určite sa im budú tiež hodiť!

Nezabudnite dať LIKE na našu facebook stránku pre tie najlepšie recepty na každý deň.

zdroj:  newsoboz.org