Recept Tvarohový koláč s čokoládovým těstem

Vynikající čokoládové těsto, tvarohová nádivka a čokoládová glazura se smetanou.

SUROVINY

Těsto:

240 ml mléko

125 g máslo

3 lžičky kakao

50 g kvalitní hořká čokoláda

130 g kr. cukr

3 ks vejce

280 g polohrubá mouka

1 lžičkaprášek do pečiva

Tvarohová náplň:

750 g jemný tvaroh

150 g kr. cukr

50 g máslo

1 lžíce hladká mouka

1 lžíce kukuřičný škrob

4 ks vejce

1 lžička vanilková esence

Glazura:

200 g hořká čokoláda

100 ml smetana ke šlehání

50 g máslo

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si formu na pečení o velikosti 25 x 30 cm a dno vyložíme papírem na pečení. Troubu předehřejeme na 180 stupňů a na spodní část umístíme pekáč s horkou vodou.
  2. Mléko nalijeme do hrnce, přidáme na kostičky nakrájené máslo, kakao, čokoládu a cukr. Na mírném ohni mícháním spojíme (pozor, hmotu nevaříme, pouze necháme suroviny rozpustit). Když se všechny suroviny propojily a vytvořily jednotnou hmotu, odstavíme a necháme mírně vychladnout. Zašleháme jeden žloutek po druhém, přidáme prosátou mouku a prášek do pečiva. Nakonec zlehka vmícháme vařečkou ušlehaný sníh z bílků.
  3. Tvaroh s cukrem mixérem vyšleháme do hladké hmoty, přidáme žloutky, mouku, škrob, vanilku, měkké máslo a nakonec přimícháme ušlehaný sníh z bílků.
  4. Na dno formy navrstvíme 1/3 těsta, lžící navrstvíme hromádky tvarohové náplně a zalijeme 1/3 těsta, znova navrstvíme hromádky tvarohové náplně, zalijeme 1/3 těsta a ještě jednou navrstvíme hromádky tvarohové náplně. Pečeme cca 20 minut.
  5. Smetanu ohreme, přidáme máslo a na kousky nalámanou čokoládu. Mícháním necháme čokoládu a máslo rozpustit a glazuru navrstvíme na vrch upečeného koláče.

Zdroj: Ok