Dna a bolesti kĺbov sú časté ochorenie, ktoré dnes ovplyvňuje veľmi veľa ľudí. Riešením bývajú najčastejšie doplnky stravy alebo lieky utišujúce bolesti a zápaly.

Čo však mnohí nevedia je, že existuje aj veľa účinných prírodných receptov, ktoré trápením s kĺbmi dokážu pomôcť. Okrem toho, že prírodné látky vedia byť skutočne efektívne, majú aj ďalšie pridané zdravotné prínosy pre celé telo.

V tomto článku sa dočítate o vynikajúcim a zdravom spôsobe ako odstrániť kryštalizáciu kyseliny močovej, ktorá je za bolesti kĺbov zodpovedná.

Základom receptu je uhorková šťava

Uhorka je tou plodinou, ktorá by mala vždy tvoriť súčasť vášho nákupného košíka. Šťava z nej je vynikajúcim prostriedkom, ktorý obrazne povedané “schladí” telo.

Okrem toho je tiež účinnou alkalizovanom zložkou, ktorá neutralizuje a odstráni kyselinu močovú. Tá pri dne a reumatických bolestiach vytvára v kĺboch ​​malé kryštáliky.

Počas pitia uhorkovej šťavy môžete na začiatku pociťovať mierne zvýšenú bolesť. To je však dobre – ide o znamenie toho, že terapia zaberá a nastáva liečenie. Bolesť vzniká vtedy, keď sa usadené toxíny rozrušía a dajú do pohybu.

Pre zníženie bolesti je vhodné do tohto receptu pridať ešte zázvor, zeler a citrón. Tieto potraviny pomáhajú počas prechodu tela očistným procesom zmierňovať zápaly.

Ingrediencie / príprava a spôsob konzumácie

  • 2 plátky zeleru
  • 1 priemerne veľkú uhorku
  • 1/2 citróna
  • kúsok (1 až 2 cm) zázvoru

Príprava a spôsob konzumácie

Všetku zeleninu a ovocie dôkladne očistite a umyte vodou. Nakrájajte ich na kúsky, ktoré sa vám zmestia do odšťavovača.

Na uhorkách môžete nechať šupku vtedy, keď nie je ošetrená chemickým postrekom, prípadne ak ste ju dobre vyčistili. V prípade, že si nie ste istí, tak uhorku radšej olúpte. To isté platí aj pre citrónovú kôru.

Umiestnite všetky ingrediencie do odšťavovača a odšťavte ich.

V závislosti na stupni ochorenia konzumujte 1 až 3 takéto nápoje denne, najlepšie na lačno. Pokračujte s tým až do odstránenia bolestí.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku pre nové články na každý deň..

zdroj: prirodajelek.cz