Vaření je ve skutečnosti kulinářské umění a jako umění se s přikloněním k talentu musí samozřejmě naučit. Je to zdlouhavá cesta a pro co nechtějí ztrácet tolik času a chtějí ovládat kuchyni jako profík tu máme výběr nejlepších tipů a triků do kuchyně, které používají ti nejlepší kuchaři aby si usnadnili práci.

Jogurtové pusinky

Jogurtové pusinky jsou velmi chutné a co je důležité, jedná se o zdravou svačinu, kterou ocení zejména ti nejmenší. Je to velmi jednoduché. Jogurt dáme nejprve do plastového sáčku nebo do cukrářské stříkačky a na papír na pečení vytvarujeme mini pusinky. Pak je stačí vložit na hodinu do mrazáku a máte na stole nádherný a zdravý pokrm.

Jak při krájení cibule neplakat?

Triků, které vyřeší tento problém je mnoho, ale já mám jeden ověřený. Před samotným krájením vložím cibuli asi na 15 minut do mrazáku a až následně ji krajím. Ještě jsem nevyronila ani jednu slzu.

Jak jednoduše a rychle oloupat vajíčko natvrdo?

Zde existuje také mnoho rad, ale o této jste možná ještě neslyšeli. Když dáme vajíčka do vody, stačí k nim přidat jeden-dva plátky citronu. Loupání vám půjde od ruky. Mimochodem, 1/2 lžičky jedlé sody přidané do vody během vaření funguje stejně dobře.

Jak péct bez vajíček?

Chystáte se péct koláčky nebo jiné pečivo? Došli vám vajíčka a nechce se vám chodit ze obchodu? Zkuste použít banán. Poměr je následující: 1 vajíčko = 1/2 banánu. Chuť nebude o nic horší, jen navíc nemusíte použít tolik cukru.

Jak udělat perfektní kávu?

Tento trik ocení všichni milovníci kávy, nebo všichni ti, který bez šálku espressa jednoduše nevstanou z postele. Při přípravě kávy přidejte špetku soli a skořice. Sůl pomáhá zbavit kávu hořkosti a skořice dodá skvělou chuť a vůni.

Jak rozkrojit jablko bez nože?

Je to jednoduché. Stačí když nejdříve zakroutíte stopkou tak, aby sama přirozeně odpadla. Pak je to už jen o správném uchycení. Jablko uchytíme do obou ruk a trochu ho potoční, abychom zjistili, jak se nám drží nejlepší. Pak už jen stačí jablko oddělit na dvě části tak, aby se předělilo jako při krájení.

Jak rychle oloupat česnek?

Chcete-li, aby bylo loupání česneku jednodušší, vložte ho na 15 sekund do mikrovlny. Uvidíte, jak vám to usnadní život.

Jak koupit dobrou papriku?

Při nákupu papriky se dívejte na její konec. Pokud vidíte 3 hrboly, jedná se o „mužský“ rod a pokud uvidíte 4 hrboly, jedná se o „ženský“ rod. „Ženské papriky“ jsou mnohem sladší a je lepší je používat v kuchyni, dokud jsou ještě čerstvé. „Mužské papriky“ jsou žilnatějšímu a mají výraznější chuť. Jsou skvělé jako ingredience navíc do různých jídel.

Jak krájet bez nože?

Napadlo vás někdy na krájení použít napnutou nit? I někteří nejlepší světoví kuchaři občas krájí takto.

Jak oloupat celou bramboru rychle a jednoduše?

Pokud neradi loupete čerstvé brambory, máme pro vás řešení. Nejprve je třeba udělat jeden řez kolem celého bramboru. Následně brambory v hrnci zalijeme horkou vodou a uvaříme je. Horkou vodu vylijeme a zalijeme je studenou. Pak už jen stačí brambory vyvléci ze slupky. Jednoduché, že? Nejlépe to funguje u nových brambor, které mají tenkou slupku.

Znáte i vy další dobře využitelné triky a tipy do kuchyně? Napište je do komentáře níže