Každý z nás jsme jistě zažili nějakou tvořivou chvilku, během níž jsme jen kypěli kreativitou a chtíčem něco vytvořit. Ať už se jedná o nějaké práce v domě či rapidní změnu vizáže našeho obydlí. Tento muž se rozhodl pro možnost, a ohromil tím nejen svou rodinu, ale i všechny obyvatele sousedních domů.

Jak se staví sen

Dříve se vchod do domu sestával pouze ze tří jednoduchých betonových schodů a malé venkovní verandy. To se však změnilo. Otec této rodiny měl v hlavě takovýto nápad již velmi dlouhou dobu, ovšem pořád nebyl dostatek času na to ho zrealizovat. Okolnosti nedávných událostí mu však dovolili jeho dlouholetý sen zrealizovat. Postup se zdál být velice jednoduchý:

  • Zbourat staré betonové schody
  • Postavit místo nich schody nové

Jak tomu, tak ale bývá, vyskytly se komplikace. První z nich hned při bourání starých schodů. Byla třeba sbíječka a spousta tvrdé práce. Tento první krok však vzbudil pozornost sousedů. Zpočátku nikdo nechápal, proč to jejich soused dělá.

Tvrdá práce se vyplatila

Po několika hodinách po bývalém schodišti nezbylo ani stopy. Bylo třeba někam ukrýt elektrické vedení, a tak vedle bývalých schodů vznikl příkop, ve kterém kabeláž skončila. Pomocí okrasných cihel začal budovat pár řad, které měli tvořit cestu nastávajících schodů. Nejtěžší bylo umístění prvních řad. Pak už to šlo snadno. Z krátkého úseku, které dříve schody pokrývaly, se najednou začal stávat úsek znatelně větší. Okraj, který měl lemovat schody, byl dutý, aby byla možnost na tato místa zasadit květiny. Spoustu času také zabralo do země, kde schody měly být, zasadit dlažební kostky. Jakmile však bylo vše na svém místě, přišel čas zasadit květiny do míst, kam měly patřit.

Místy, kde byly schody lemovány zabudovanými květináči, také vedly již zmíněné elektrické dráty. Ty umožňovali majiteli zde vybudovat osvětlení. Po dokončení všichni seznali, že se jedná o opravdu nádherné schody.