Pokud vás vaše záda nikdy neubolela, jste jedním z posledních šťastlivců. V dnešní době je běžné, že bolest zad trápí takřka každého. Je to způsobené sedavým zaměstnáním a zanedbáváním pohybu, které naše tělo potřebuje. Díky tomu bolesti zad dostihnou takřka každého.

Bolesti zad

Jakmile se bolesti zad ukážou, je potřeba je řešit, než bude pozdě. V okamžiku, kdy je páteř poškozena, je těžké žít dál běžným životem. Je zřejmé, že je ideální změnit způsob života, začít se pohybovat. Je důležité věnovat méně času sezení, ale mnoho zaměstnání to člověku nedovolí. Proto je dobré hledat doborníka.
Z toho důvodu pro vás máme skvělé revoluční cviky, které vám pomohou tyto problémy vyřešit.
Stačí jednoduše dodržovat pokyny a předepsané opakování, aby byly aktivity mimořádně přesvědčivé.

Cviků je celkem sedm a každému je vhodné se věnovat 1 minutu.

Cvik 1

Položte se na záda a jednu nohu pokrčte tak, aby koleno směřovalo nahorů. Pomocí rukou chyťně nohu a přitáhněte ji k hrudníku. Setrvejte 30 minut a opakujte cvik na druhou nohu.

Cvik 2

Tento cvik opět vychází z polohy vleže. Jednu nohu pokrčte a přetočte tělo na stranu. Opačkou ruku držte na podlaze za zády a hlavou koukejte za rukou. Vyčkejte v poloze půl minuty a opakujte na druhou stranu.

Cvik 3

Tento cvik je velmi podobný prvnímu cviku, ale noha musí zůstat natažená. Tu pomocí rukou přitáhněte k tělu na půl minuty a nohy vyměňte.

Cvik 4

Tento cvik začíná ve stejné poloze, ale pokrčenou nohu dejte přes nohu. Uchopte spodní nohu a pomocí toho přitáhněte nohy k hrudníku. Po 30 sekundách nohy vyměňte.

Cvik 5

Pro tento cvik se postavte a jedou nohou udělejte výpad vpřed. Přední noha bude pokrčená a zadní natažená. V této poloze setrvejte opět půl minuty a nohy vyměňte.

Cvik 6

Během tohoto cviku budeme opět na zemi. Položte se na bok a podepřete si hlavu rukou. Druhou rukou chyťte nohu za zády a v poloze setrvejte půl minuty. Cvik opakujte na druhou nohu.

Cvik 7

Pro tento cvik se postavte před zeď a předkloňte své tělo tak, aby jste se dlaněmi opřeli o zeď. Své záda i nohy držte rovné. V poloze setrvejte 1 minutu.

Závěr

Nejspíš si říkáte, jak tyto cviky mohou fungovat. Fungují díky tomu, že všechny cviky protahují svaly v okolí problémových partií a díky tomu dochází k uvolnění páteře.