Recept Pěnová nepečená rychlovka za 10 minut

Pokud se vám na poslední chvíli ohlásila návštěva, šup do kuchyně a připravte rychlou nepečenou dobrotu, abyste návštěvu ohúrili. Já osobně mám raději pečené těsto, ale ani toto sušenkové není vůbec špatné. Ta pěna je krásné nadýchaná a je třeba šlehat dost dlouho, aby vám to pak v lednici ztuhlo. Já sušenky ještě máčím v mléce, aby byly měkčí, ale vy nemusíte. Vrch bohatě posypat nastrouhanou čokoládou. Autor: Petra H.

SUROVINY

500 ml smetana ke šlehání

500 ml mléka

2 bal. vanilkový pudink bez vaření (Crème Olé, Dr Oetker)

2 bal .vanilkový cukr

5 lžic kr. cukr

bebe sušenky

mléko na namočení sušenek

čokoláda na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Do velké mísy nalijeme smetanu, mléko, přidáme vanilkový pudinkový prášek (pudink, který připravíte bez vaření – Crème Olé, Dr Oetker), vanilkový a kr. cukr. Vše mixérem šleháme cca 5 minut – dostaneme nadýchanou pěnu.
Příprava receptu Pěnová nepečená rychlovka za 10 minut, krok 1

2.

Velikost plechu jsem použila 38×25 cm, ale můžete použít i formu jiné velikosti (pokud menší, řezy budou vyšší). Dno vyložíme sušenkami, které namočíme do mléka, aby byly měkké.

Příprava receptu Pěnová nepečená rychlovka za 10 minut, krok 2
Příprava receptu Pěnová nepečená rychlovka za 10 minut, krok 3

3.

Ušlehaný krém navrstvíme na sušenky, pěkně uhladíme a pár krát ťukneme formou a pracovní desku, abychom se zbavili velkých vzduchových bublin.

Příprava receptu Pěnová nepečená rychlovka za 10 minut, krok 4

4.

Vrch ozdobíme strouhanou čokoládou a odložíme do chladničky. Pokud nemáte čas, vložte řezy do mrazničky, rychleji ztuhnou, ale nenechávejte je tam příliš dlouho, aby nezmrzli.

Příprava receptu Pěnová nepečená rychlovka za 10 minut, krok 5
Příprava receptu Pěnová nepečená rychlovka za 10 minut, krok 6
Příprava receptu Pěnová nepečená rychlovka za 10 minut, krok 7