S cestováním vždy úzce souvisí balení zavazadel – nejčastěji kufrů. Někdo si toho zabalí až příliš a jiný zase málo. Co je tedy nutné a co je zbytečné? Společně se podíváme na nejdůležitější kroky při balení věcí.

Nikdy nevkládejte věci, které si chcete brát sebou ihned do kufru. Nejdříve si je všechny naskládejte před sebe. To vám umožní vidět reálné množství balených věcí, které si chcete vzít sebou. Jakmile začnete balit věci do kufru, tak do spodní části nezapomeňte dát věci, které jsou nejtěžší a zabírají nejvíce místa.

Balení kufru krok za krokem

Jako jsou například tenisky, bačkory a jiné. Pak teprve přijde na řadu oblečení a opět postupujeme od největších kusů – mikiny, teplákovky. Je vhodné vybírat oblečení, které nevyžaduje velké žehlení a nejlépe nekrčivé a poddajné materiály. Do vzniklých mezer umístěte spodní prádlo, ponožky a jiné další drobnosti. Jestliže si zavazadlo teprve budete pořizovat, tak ideální pro cestování jsou kufry s vnitřním členěním a s popruhy, které utáhnutím stlačí obsah kufru. Nezapomeňte si v zavazadle nechat mírnou rezervu pro případy, že si povezete něco nazpátek.

Cestování a kosmetika

Pamatujte i na pořízení kosmetické taštičky. Pokud necháte kosmetiku jen tak volně v prostoru, může se lehce přihodit nehoda. Nejspíš byste neradi našli zubní pastu na svetru. Avšak pokud nedůvěřujete ani kosmetickým taštičkám, můžete si opatřit beauty case. Jde o speciální kufřík určený pro kosmetiku. Především se vyvarujte zbytečných věcí v kufru. Je vhodné si předem udělat seznam toho, co je pro vás prioritní a bez čeho můžete existovat. Pokud se chystáte na obchodní cestu, budete patrně potřebovat i cestovní žehličku. Ale pokud jedete na dovolenou do hor, kde budete převážně ve sportovním oblečení, byla by žehlička naprostou zbytečností.