Názory na to, aby sa orchideám darilo, sa veľmi rôznia. Každý s ňou má individuálne a svoje skúsenosti. Niekto tvrdí, že je to najmenej náročný kvietok na svete , iný hovorí, že nech robí, čo robí, k rozkvetu ju priviesť nedokáže.

Pokiaľ tiež patríte do skupiny tých menej šťastných, ktorým orchidea nekvitne, inšpirujte sa u nás.

Dnes si ukážeme, ako na orchideu, ktorej sa prestalo dariť. Tieto typy sú zárukou kvitnutia. Výsledky, ktoré dosiahnete, vás jednoznačne prekvapia.

PREČO ORCHIDEA ODKVITLA?

 1. Nedostatok minerálov
  Kvetináče, v ktorých sa orchidey väčšinou nachádzajú, sú nesprávnych rozmerov. Pôda sa preto čoskoro začne tiesniť a orchideu prestane vyživovať potrebnými minerálmi ako j fosfor, horčík a draslík. Používajte preto živný roztok.
 2. Nesprávne zavlažovanie
  Orchideu zalievajte raz za 5-7 dní. V zime stačí raz za 10 dní. Najviac odporúčaná metóda je ponoriť orchideu na 5 minút do vody a potom nechať odkvapkať. Zabránite hnilobe. Orchidea zle znáša kohútikovú vodu. Vždy sa vyvarujte toho, aby bolo vlhké stredové srdce orchidey. V lete sa snažte zavlažovať každé 3 dni.
 3. Nedostatočná teplota a zlé osvetlenie
  Umiestnite orchideu na miesto, ktoré je veľa slnečné a svetlé. Ideálne do slnečnej izby s balkónom. Nedávajte však rastlinu na priame slnko. Ľahko sa spáli. 
 4. Tak ako ostatné rastliny, potrebujú aj orchideye dostatočnú výživu. Počas letného obdobia je pre orchideu optimálna teplota 18-25 stupňov a v zime nie nižšia ako 15 stupňov.
 5. Nedostatočná pôda
  Pôda musí byť taká, aby bolo okolo koreňov minimum vlhkosti a dostatočné prúdenie vzduchu. Takže orchideu nezasadzujte do záhrady. Volíme skôr kvetináče, ktoré kúpime v kvetinárstve.
 6. Korene orchidey
  Orchidea má silné korene, čiže v prírode môže vyrásť a dokonca sa udržať stromu. Ale v domácom prostredí orchideye pestujeme vždy v priehľadnom kvetináči. Nie je to náhoda. Korene orchidey potrebujú veľa svetla. Preto ich v žiadnom prípade nepresádzajte, keď si ich prinesiete domov. V pôvodnom kvetináči a s rovnakou kôrou (zeminou), ich môžete nechať až 2 roky.

AKO ROZKVITNÚŤ ORCHIDEU

 1. Teplá sprcha
  Pri použití tejto metódy nechajte kúpeľňu zapariť horúcou vodou. Potom umiestnite rastlinu do vane s 35 stupňovou vodou po dobu 15 minút. Takže rastlina nasáva vlhkosť. Než ju uložíte späť na miesto, nechajte odkvapkať.
 2. Lepšie svetlo
  Rôzne druhy orchideí vyžadujú rôzne množstvo svetla. Ak rastlina nekvitne, nemusí mať dostatok svetla. Potom ju musíme presunúť na svetlejšie miesto alebo jej prisvetľovať.
 3. Presadenie
  Ak orchidea nekvitne, je možné, že pôda už neobsahuje dostatočné množstvo živín, čo je možné pozorovať hlavne na listoch rastliny. Ak sú listy menšie alebo deformované, musí byť rastlina zasadená do novej pôdy.

Máme hotovo.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj:  ketkes.com