Práčka dnes zrejme nechýba v žiadnej domácnosti. Ale ani práčka nedokáže zabezpečiť prádlu všetku starostlivosť, keď nebudete dodržiavať dôležité zásady prania .

My Vám preto dnes ukážeme, ako pripraviť bielizeň tak, aby bolo opakovane dokonale vyprané.

Keď budete dodržiavať tieto dôležité pravidlá, uchováte bielizni  pružnosť, pevnosť a žiarivé farby.

Odskúšané!

TIPY PRE PRANIE BIELIZNE

  1. Bielizeň perte vždy prevrátenú naopak. Len tak látke zaistíte skutočnú čistotu a zbavíte bielizeň všetkých baktérií.
  2. Ak sú na prádle naozaj odolné škvrny, nestačí len vhodiť bielizeň do práčky. Namočte bielizeň najskôr na 5 minút do prostriedku na riad. Účinne sa týmto spôsobom zbavíte hlavne mastných škvŕn.
  3. Ak chcete zachovať extrémne sýte čierne farby, pridajte k bielizni priamo do bubna hrnček čiernej kávy, alebo čierneho čaju.
  4. Pre vybielenie vecí pridajte k bielizni aspirín. Ten je v bielení naozaj favoritom. Nikdy nesklame. K bielizni pridajte päť tabliet a máte postarané. Môžete tiež bielizeň pred praním cez noc do aspirínovej vody namočiť.
  5. Než vyperiete tenisky, vždy ich najskôr umyte. Nikdy ich v práčke nenechávajte na voľno. Vždy ich dajte buď do látkovej tašky, alebo ich k sebe zviažte šnúrkami.
  6. Škvrny od potu a intenzívneho pachu  z bielizne odstráni vždy citrónová šťava. Obzvlášť v kombinácii s jedlou sódou. Zmiešajte citrónovú šťavu so sódou v pomere 1: 1, aplikujte na škvrny a nechajte 15 minút pôsobiť, potom vyperte.
  7. Keď máte naozaj málo bielizne na pranie a nechcete prať v práčke, môžete si pomôcť ručne. Stačí kúsky bielizne uzavrieť napríklad do staréj obliečky, pridať prací prášok a namočiť. Trochu v ruke preperte a potom takto vyveste na 15 minút na vzduch. Potom stačí opláchnuť, vyžmýkať.
  8. Aby farebné veci zostali krásne farebné a žiarivé, zafixujte farbu vo vlákne tkaniny nasolením. Soľ farbu v látke priamo uzamyká.

Perfektné, čo myslíte? 🙂

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj:  cemicvet.mediasole.ru /  cemicvet.mediasole.ru/otbelivayu_detskie_i_lyubye_belye_veschi_po_svoemu_receptu_poluchayu_takie_zhe_chistye_kak_posle_himchistki