Recept Nepečený dortík s třešněmi a piškoty

Svěží nepečený koláček, který si jednoduše a rychle připravíte k nedělnímu obědu a kávičce..

SUROVINY

Budeme potřebovat:

700 ml kompotované třešně

1 ks celá skořice

1 lžíce citronová šťáva

2 ks vanilkový cukr

1 bal. pudinkový prášek malinový

2 ks zakysaná smetana pochoutková

1 ks želetína na nádivku

300 ml mléka

1 lžíce kr. cukr

1 bal. pudinkový prášek vanilkový

2 lžíce rum

1 ks smetana ke šlehání

1 ks ztužovač šlehačky

240 g kulaté piškoty

džem

kokos na vysypání formy

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Dortovou formu polijeme vodou a vysypeme kokosem. Přecedíme třešňový kompot. Na dno dortové formy poklademe piškoty, které namáčíme ve šťávě z třešňového kompotu. Třešně zbavíme pecek a poklademe na piškoty.
  2. Natřeme třešňovou nádivkou. Do středu dortu pokládáme piškoty, které si slepíme džemem nebo povidly. Pokapeme je třešňovou šťávou, rumem a zalijeme vanilkovou nádivkou. Dáme ztuhnout na pár hodin do chladničky.
  3. Třešňová náplň: (Nejdříve si připravíme podle návodu potravinářskou želatinu, protože musí cca 10 minut nabobnať). 200 ml kompotové šťávy zahřejeme spolu s 1 celou skořicí, 1 lžíci citronové šťávy, 1/2 bal. vanilkového cukru. Ve zbývající kompotové šťávě (100 ml) si rozmícháme malinový pudinkový prášek a vmícháme do zahřáté kompotové šťávy dokud nám celá směs nezhoustne a dáme chladit. /Na vrch můžeme přiložit kousek fólie, aby se nám nevytvořila slupka při chladnutí/. Do vychladlého krému přimícháme 2 bal. smetany a 1/2 už připravené potravinářské želatiny.
  4. Vanilková nádivka: 200 ml mléka zahřejeme spolu s 1 lžíci cukru, 1/2 sáčku vanilkového cukru. V zbylém mléce (100 ml) si rozmícháme vanilkový pudinkový prášek a vmícháme do zahřátého mléka dokud nám celá směs nezhoustne a dáme chladit. /Opět na vrch můžeme přiložit kousek fólie, aby se nám nevytvořila slupka při chladnutí/. Do vychladlého krému přimícháme vyšlehanou šlehačku, do které jsme přimíchali ztužovač šlehačky a 1/2 už připravené potravinářské želatiny.
  5. Hotový dortík posypeme kakaem nebo ho můžeme ozdobit vyšlehanou šlehačkou.
Příprava receptu Nepečený dortík s třešněmi a piškoty, krok 1

Děkujeme za povolení k sdílení receptu od skvělé 
pekařky – Diabambulka