Existuje mnoho způsobů, jak odstranit mravence ze zahrady. Jedním z nejjednodušších způsobů je zbavit mravenců běžným mýdlem na praní a amoniakem – tato silná vůně je pro škůdce nesnesitelná.

Postřik proti mravencům

Budeme potřebovat:

  • Mýdlo na praní 72% (1/2 kostky)
  • 100 ml amoniaku (10%)
  • 15 litrová nádoba s vodou

Jak na to ?

Mýdlo nastrouháme na hrubém struhadle, zalijeme horkou vodou a necháme rzpustiť. Jak vidíte, na povrchu se objeví pěna.

Pak přidáme amoniak, rozmícháme a používáme na postřikování. Používáme brzy ráno nebo až večer, nikdy ne na přímém slunci.

Video návod jak se zbavit mravenců

Směs ke kořenům

Pokud potřebujete odstranit mravence z rostlin a tím odstranit mšice, nejlepším řešením je použít tento roztok: rozpusťte 10 ml amoniaku v 10 litrech vody (použijeme 10% vodný roztok). Bude to nejen skvělý nástroj proti mravencům, ale také vynikající hnojivo s obsahem dusíku. Ještě lepší je přidat do této směsi tři polévkové lžíce cukru a zalévat rostliny přímo do kořenů nebo úplně postříkat celou rostlinu tekutinou.

Opatření: Abyste zabránili výskytu mravenců v zahradě nebo na v bytě, můžete přidat jednu polévkovou lžíci čpavku do většího kbelíku s vodou každých 14 dní a zalévat rostliny v zahradě. Vůně i tak malého množství je dostatečná k tomu, aby odradila nezvané hosty.

Jak na mravence v bytě

Příležitostné čištění parapetů nebo zárubní roztokem amoniaku (na 10 litrů vody stačí 1 lžička amoniaku – pokud máte aktuální problém s mravenci, dejte 1 lžíci amoniaku). Nebo ochrana otvorů, zejména oken a dveří. S trochou námahy se můžete vypořádat s mravenci, aniž byste museli celý dům nakazovat chemikáliemi.