Recept Malinový tiramisu

Na tiramisu se obvykle používají dětské dlouhé piškoty, ale toto je vylepšené o pečené kakaové těsto. Autor: Lusi

SUROVINY

Těsto:

4 ks vejce

16 dkg krupicového cukru

16 dkg hladké mouky

5 dkg čokolády na vaření

Náplň:

30 dkg čerstvých malin

10 dkg moučkového cukru

20 dkg mascarpone

250 ml smetany ke šlehání

1 bal. vanilkový cukr

50 ml mandlového likéru

4 plátky želatiny

Zdobení:

5 dkg kakaa

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vejce rozklepneme a žloutky oddělíme od bílků. Žloutky vyšleháme s polovinou cukru do pěny. Z bílků a zbylého cukru připravíme tuhý sníh. Obě hmoty propojíme. Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a vmícháme ji do vaječné hmoty. Nakonec do ní zlehka zapracujeme prosátou mouku.
  2. Plech s vyšším okrajem vyložíme pečicím papírem, rozetřeme na něj těsto a vložíme do vyhřáté trouby. Korpus pečeme při 170 °C asi 15 minut. Pak ho i s papírem přesuneme z plechu na kovovou mřížku a necháme vychladnout.
  3. Mascarpone rozmícháme s moučkovým a vanilkovým cukrem. Smetanu vyšleháme dotuha a vmícháme ji do mascarpone. Želatinu namočíme asi ve 100 ml vody a necháme nabobtnat. Potom ji pomalu zahřejeme a rozpustíme. Horkou ji vmícháme do smetanové směsi.
  4. Maliny očistíme, omyjeme a necháme oschnout. Z vychladlého korpusu opatrně stáhneme pečicí papír a plát vrátíme na plech. Korpus pokapeme mandlovým likérem, poklademe malinami a nakonec potřeme smetanovým krémem. Tiramisu uložíme do chladničky ztuhnout. Před podáváním ho posypeme kakaem.