Recept Křehké větrníky s čokoládovou náplní a šlehačkou

Slinky tečou už jen při dívání. Vynikající křehké odpalované těsto a čokoládová nádivka jsou skvělou volbou potěšit náš žaludek. Pekla jsem je na víkendovou oslavu a byly vynikající 🙂 Autor: Petra

SUROVINY

Těsto:

200 ml voda

100 ml olej

1 šálek hladká mouka

4 ks vejce

Krém I .:

3 ks žloutky

2 bal. vanilkový cukr

4 lžíce hladká mouka

1 lžíce kakao

5 lžic kr. cukr

1/2 l mléka

10 dkg hořká čokoláda

5 dkg nutela

3 ks bílky

3 dkg želatina

Krém II .:

2 bal. smetana ke šlehání

2,5 dl mléko

cukr podle chuti

Na ozdobu:

2 dkg hořká čokoláda

1 lžíce olej

moučkový cukr na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vodu si dáme do hrnce a dáme ohřát na oheň. Přidáme olej a přivedeme do varu. Když nám voda vře, odstavíme z ohně a přidáme postupně mouku – za stálého míchání. Dáme znovu na oheň a za stálého míchání vymícháme hladkou hmotu, která se odlepuje od stěn hrnce a také od dna. Odstraníme z ohně a postupně přidáváme jedno vajíčko po druhém a za každým důkladně vymícháme.
  2. Troubu si předehřejeme na 200 stupňů a vyložíme ho papírem. Těsto si dáme do cukrářského sáčku a tvarujeme na papír rovnoměrné kruhy (malé růžičky – 4 až 5 cm). Dáme péct po dobu cca 35 – 40 minut. Během pečení troubu neotevíráme! Když uplyne čas, nevybíráme je, ale jen mírně pootevřeme dvířka na troubě a necháme je 10 minut odstát. Po uplynutí 10 minut je můžeme vybrat a necháme vychladnout.
  3. Připravíme si čokoládový krém. Žloutky si smícháme s vanilkovým cukrem, přidáme kr. cukr a mouku. Důkladně promícháme a přidáme kakao a cca 1 dl mléka. Zbylé mléko si dáme do hrnce a zahřejeme. Když máme zahřáté mléko, přidáme k němu žloutkovou hmotu a vaříme do zhoustnutí. Hustý krém odstavíme a přidáme nalámanou čokoládu a nutellu. Mícháním rozpustíme. Necháme mírně vychladnout. Do vlažného krému přidáme vyšlehané bílky a promícháme. Následně přidáme želatinu a dáme do lednice.
  4. Připravíme si nádivku II. Smetanu v prášku si vymícháme v mléce, s cukrem do krémové hmoty.
  5. Vychladlé větrníky si rozkrojíme a naplníme je nádivkami. Nejdříve čokoládovou náplní a potom šlehačkou. Vrch ozdobíme rozpuštěnou čokoládou, do které jsme přidali olej. Posypeme moučkovým cukrem a podáváme.