Recept Křehká jahodová bublanina

Tato bublanina je nejlepší hned po upečení, do druhého dne kvůli máslu trochu ztuhne (na rozdíl od bublanin s olejem, které jsou vláčné i na druhý den). Autor: Jana

SUROVINY

4 ks vejce

350 g krupicového cukru (jemný krystalový)

250 g másla

250 ml mléka (nebo vody)

500 g polohrubé mouky

1 bal. kypřící prášek do pečiva (12 g)

1 lžička jedlé sody

čerstvé jahody (asi 1 kg)

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si plech na pečení – 28 x 39 cm vysoký 4 cm.
  2. Celá vejce vyšleháme s cukrem do pěny, postupně zašleháme rozpuštěné vychladlé máslo, mléko (já jsem dala vodu) a nakonec zašleháme mouku smíchanou s práškem do pečiva a sodou. Těsto rozmažeme na plech vyložený papírem na pečení, naskládáme jahody nakrájené na menší kousky a upečeme. Já jsem pekla asi 25 – 30 minut na 180 ° (řiďte se svou troubou – každá trouba peče jinak).
  3. Poznámka: Bublanina je dost vysoká, je třeba použít velký plech na pečení. Ovoce můžete dát i jiné, podle sezóny. Tato bublanina je nejlepší hned po upečení, do druhého dne kvůli máslu trochu ztuhne (na rozdíl od bublanin s olejem, které jsou vláčné i na druhý den). Přesto mám toto máslové těsto na bublaninu velmi ráda, protože je trochu hustší a také větší a těžší kousky ovoce (jako např. švestky a meruňky) neklesnou na spodek těsta, jak se to stává u některých jiných receptech. Pokud z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete mléko, můžete jej nahradit vodou nebo rostlinným mlékem. Bublanina na foto je dělaná s vodou.

Můj blog: Recepty z mojej kuchyne