Trh ponúka veľké množstvo pracích práškov. A niekedy je veľmi ťažké odhadnúť ten kvalitný. Navyše keď ho nemáte odskúšaný, o to je voľba zložitejšia.

Podľa čoho sa rozhodovať? Podľa vône, alebo snáď podľa ceny?

Niektoré nekvalitné prášky zanechávajú na tmavom oblečení biele škvrny a mapy. Aj napriek tomu, že obal práškov sľubuje dokonalú čistotu, nie je tomu vždy tak.

1)

Máme pre Vás jeden trik k jednoduchému určeniu tej správnej kvality prášku. Nemusíte tak ďalej strácať svoj čas hľadaním a odhadovaním. Ak chcete zistiť kvalitu pracieho prášku, rozpustite jednu lyžicu prášku v pohári vody.

2)

Do pohára potom umiestnite vajce uvarené natvrdo. To olúpte.

3)

Výsledok testu Vám odhalí samotné vajce. O deň neskôr ho skontrolujte. Ak zostalo neporušené, kvalita prášku je veľmi zlá. Ak je vajíčko mäkšie, alebo sa dokonca jeho povrch začal rozpúšťať, prášok je vhodný na farebné oblečenie.

4)

V prípade, že prášok bielok rozpustil úplne, je ideálny pre biele a silne znečistenú bielizeň.

5)

A ešte jeden test môžete vykonať v pohodlí domova. Podľa toho, koľko testujete vzoriek, si pripravte nádobiek, alebo skúmaviek. Nalejte do nich 50 ml teplej vody. Na ¼ hodiny rozpustite v každej 1 lyžicu prášku. Potom do každej pridajte 2 kvapky zeleného farbiva, zamiešajte a sledujte farbu vody.

6)

Kvalitný prášok spoznáte tak, že voda je sfarbená veľa a tiež sa sfarbí rýchlo. Teda ideálne na pranie bielych vecí.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj:  kakzachem.ru / kakzachem.ru/kak-bystro-proverit-kachestvo-stiralnogo-poroshka-prostoj-tryuk-s-neozhidannym-rezultatom