Pytlík na pečení je výborný pomocníkem všem hospodyňkám, protože pokrmy nejsou připečené k plechu. Víte, ale jak je používat správně, abyste jejich funkci využili na 100%?

Sáček na pečení

Není nic snazšího, než dát všechny potřebné ingredience do jednoho sáčku, vložit ho do rozehřáté trouby a vyndat hotový dokonalý pokrm plný šťávy.

Toxiny

Mnoho lidí se obává, že při zahřátí tyto pytlíky vypouštějí do pokrmu nebezpečné toxiny. To ale v žádném případě není pravda. Není čeho se bát.
Materiál, ze kterého je takový sáček vyroben, je určen pro použití při skutečně vysokých teplotách. Zahříváním je schopný uvolnit jen vodu a oxid uhličitý. V nejhorším případě se může kapsa přeměnit na saze, což je vlastně obyčejný uhlík …

Jak správně používat sáček na pečení

Prvním krokem je přečíst si přiložený návod. Chceme vám o tom něco blíže napsat.
Fanoušci pečených jídel by si měli pořídit několik druhů kapes: velké, malé a také sáčky na porcované jídla.
Délku kapes je lepší brát s rezervou, pak můžete přebytečnou část odstřihnout. Každopádně, nechte si rezervu přibližně 5 cm.

Elektrická i plynová trouba

Sáčky na pečení se dají použít nejen v elektrické a plynové troubě, ale i v mikrovlnné troubě, v multivařiči a při vaření na páře. Málokdo ví, že s jeho pomocí si dokážete připravit i lahodnou omeletu!

Několik tipů

Před vložením pokrmu do trouby, by se do sáčku mělo udělat několik vpichů párátkem nebo nožem do horní části, aby se uvolňovala přebytečná pára.

Při vkládání do trouby, dávejte pozor, aby se sáček nedotýkalo stěn a zejména té vrchní.
Během pečení nepožívejte režim konvekčního proudění tepla, aby se sáček nebo jeho uzávěr neroztavil.

Jídlo připravené touto metodou obsahuje méně kalorií a je mnohem chutnější a prospěšnější pro naše tělo.