Slepičí vejce jsou velice oblíbeným pokrmem. Jsou mimochodem často označována, jako super potravina. Kromě vysokých hodnot proteinů, dále rovněž obsahují nesčetně množství vitamínů a minerálů jako:

  • Vitamíny rozpustné v tucích – tedy A, D, E, K
  • Vitamín B a C
  • Stopové prvky – selen, zinek nebo draslík

Vejce jsou oblíbená také jako dokonalá stavební jednotka všech jídelníčků. Vyhovují jak při nabírací dietě, tak při dietě redukční. Jsou jednoduchá na přípravu. Pokud se nám jedná o nejčastější úpravu vajec, tedy vaření natvrdo, je možné si tento vařící proces urychlit. Uvažovali jste někdy nad tím, jak slepičí uvařené vejce oloupat do 5 vteřin? Je to jednodušší, než si myslíte.

Začneme standardním varem

Vejce vaříme po dobu 10 minut, tak přejedeme do fáze „natvrdo“, a to po jednotlivých fázích jako jsou: pošírované vejce (3 minuty), vejce naměkko (5 minut) a vejce nahniličko (7 minut). Po uvaření vložíme vajíčko do hrnce se studenou vodou.

Následně vajíčko vyjmeme a vložíme do malé sklenice s vodou. Je velmi důležité, aby ve sklenici byl společně s vejcem cca 1 centimetr vody. Vzhledem k velikosti vejce postačí malá sklenice o objemu 2 dcl.

Nyní to nejdůležitější! Víčko sklenice zakryjeme dlaní a řádně protřepeme po doby 3–5 vteřin. Následně vejce vyjmeme, již jako oloupané. Často se Vám stane, že vajíčko možná poškodíte. Proto je určitě ze začátku vhodné, tento způsob vyzkoušet při různých intenzitách síly.

Podobných triků existuje nespočet

Jako další skvělý trik pro rychlejší oloupání skořápky z vejce je například přidání lžičky jedlé sody do hrnce s vařící se vodou. Soda sníží přilnavost skořápky k samotnému vejci, které potom lze oloupat doslova hravě.

Dalším věrným způsobem je válení vejce včetně skořápky po tvrdém prkénku, a to ihned po uvaření. Silou dlaně stěny vejce lehce narušíte. Poté vejce s porušenou skořápkou vložte do studené sklenice s vodou. Skořápka krásně a jednoduše sklouzne téměř sama.