Recept Hovězí perkelt na slanině

Jednoduché hlavní jídlo a v tomto případě platí, že i z mála surovin se dá připravit skvělé jídlo, které zasytí celou rodinu. V receptu uvádím, že jsem použila domácí suroviny. Nakupuji v jednom menším obchodě, kde prodávají výlučně domácí potraviny, domácí maso. Tentokrát jsem nakoupila predne hovězí, domácí slaninu, kterou jsem během pečení kradla z talíře :))) a moje domácí lečo z minulého roku. Je dobré mít domácí věci i z minulého roku v komoře, které víte nyní zužitkovat. Autor: Izabela

SUROVINY

500 g hovězí přední domácí

80 g uzená slanina domácí

1 ks cibule

350 ml lečo domácí

sůl podle chuti

špetka pepř

1/2 ČL mletá červená paprika

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. V surovinách uvádím, že na jídlo jsem použila domácí suroviny a hovězí maso od farmáře.
  2. Na rendlík jsem dala na malé kostičky nakrájenou slaninu, kdy se tuk vytopil, přidala jsem na kostičky nakrájenou cibuli a vše společně jsem orestovala.
  3. Hovězí maso jsem nakrájela na kostičky a přidala jsem ho k opražené slanině a cibuli. Nechala jsem spolu restovat maso, pokud se veškerá tekutina neodpařila. Když maso zůstalo jen na tuku, přidala jsem lečo a opět jsem spolu nechala podusit 5 min. a přidala jsem červenou mletou papriku. Je krásně červená, dostala jsem ji na trhu v Maďarsku jako odměnu za to, že jsem nakoupila ovoce a zeleninu u tamního farmáře. Všechno jsem zalila 200 ml vody, osolila, okořenila a dusila jsem maso do měkka 70 min.
  4. Během dušení, jsem ještě jednou podlila maso 200 ml. vody a opět nechala dodusit do měkka. Pokud se maso připravovalo, vymíchala jsem si těsto na “nokerle”, tedy halušky jako přílohu.
  5. Na nokerle používám hladkou mouku, polohrubou mouku přidávám asi 25%. Přidala jsem 2 celá vejce. Do vařící vody jsem přes haluškář sádzala nokerle. Uvařené jsem procedila a polila lžící oleje.
  6. Perkelt dělám vždy podle receptu Hortobágyszkych pastýřů stád. Jídlo je jednoduché z malého množství surovin a velmi chutně šťavnaté. Přeji vám dobrou chuť.