Postavit si dům je snem mnoha lidí. Většina z nich samozřejmě volí klasiku v podobě zděného bytu. A potom tu jsou další alternativy, jako jsou domy ze dřeva, ale dokonce také z hlíny. A právě jeden takový se vám rozhodneme představit. Jde o dům, který si muž postavil na svém pozemku proto, že vždy toužil žít v příjemném prostředí, v souladu s přírodou. A tomu přizpůsobil vše.

Skutečná ekologická stavba

Současné ekologické domy sice myslí na věci, jako je řízené větrání nebo minimální spotřeba energie, ale pokud jde o celkovou uhlíkovou stopu, nejsou na tom úplně nejlépe. To tento zajímavý dům je jasnou výjimkou. Je stoprocentně ekologický, což dokládá i materiál. Jedná se o dům z hlíny. Takové, které se stavěly v minulosti. A dokonale posloužily. Tak proč ne nyní?

Využití přírodních materiálů

Přírodní materiály nebyly použity jenom na samotnou hrubou stavbu. Jasně dominují také uvnitř. Jakmile do interiéru nahlédnete nebo do něho vstoupíte, jasně uvidíte, že hlavním materiálem je dřevo. Zaujme vzhledem, ale i svou kvalitou a dlouhou životností.

Dostatek prostoru

Dům má sice jenom 56 metrů čtverečných, ale rozhodně to neznamená, že se v něm jeho obyvatelé, jakkoliv tísní. Je tomu spíše naopak. Ostatně stačí se podívat třeba do centrální čísti s krbem. Sami se v tuto chvíli můžete zamyslet nad tím, kdy jste byli naposledy v interiéru, který měl tak velký obývací pokoj.

Vše je praktické

Dům je nejenom stylově zařízen. Myslelo se také na jeho praktickou stránku. V souvislosti s tím můžeme nahlédnout třeba do kuchyně. Dostatek prostoru i velká pracovní deska je kombinace, kterou by si ve svém domě nebo bytě přála řada lidí.

Můžete i do patra

I když dům vypadá malý a skvěle zapadá do okolí přírody, nelze zapomínat na to, že má také patro. Tím se jasně zvyšuje jeho využitelnost. V horním patře najdete nejenom ložnici, ale také malou pracovnu. A vše opět vypadá velmi útulně.

Chtěli byste ho?

Zaujal vás a chtěli byste něco podobného? Jak vidíte, postavit si hliněný dům, který bude zvenku i zevnitř dokonalý, nemusí být problém. Tato stavba pro vás může být velmi zajímavou inspirací.