Škvrny na kobercoch. Tento problém pozná takmer každý. Dnes Vám preto prinášame zaujímavý tip na domáci čistiaci prostriedok, ktorý nahradí celú policu s domácimi chemikáliami. Je veľmi účinný a zároveň bezpečný. 

Dokonca neškodí životnému prostrediu tak, ako je to pri kupovaných čistiacich prostriedkoch.

Ušetrite veľkú sumu peňazí, ktorú by ste museli vynaložiť na špeciálne čistidlá. Vďačné Vám bude životné prostredie, Vaša peňaženka aj Vaše koberce.

Čerstvá škvrna
Ak sa na koberci objaví nová, mokrá škvrna, použite na ňu soľ. Posypte ju a vyčistite vlhkou handričkou.  Vysušte fénom.

Pach
Stačí zmiešať kypriaci prášok, či jedlú sódu s éterickým olejom. Vôňu si vyberiete podľa seba. Nechajte pôsobiť 2 hodiny a potom povysávajte. Vôňa vonného oleja kobercom prestúpi a miestnosti sa ďalej žiadny pach už nebude týkať.

Oživenie starého koberca
Uvarte zelený čaj a ten potom pomocou rozprašovača striedmo nastriekajte na starý koberec. Ďalej vydrhnite kefou. Nie je potreba ďalej sušiť.

Staré škvrny
Na staré škvrny zaberá káva. Uvarenú usadeninu kávy (množstvo si určite sami, podľa intenzity škvrny) zmiešajte s 2 litrami vody. Nastriekajte a vydrhnite hubkou. Je možné, že proces budete musieť opakovať niekoľkokrát, ale škvrna nakoniec zmizne. Vytrvajte.

Obnova farieb
Stačí zmiešať približne 250 ml octu s trochou vody a zapracovať do koberca (handričkou). Potom nechať preschnúť. Ak sa bojíte zápachu, môžete opäť použiť vonný olej podľa Vašej predstavy.

Zdieľajte tento geniálny nápad na čistenie kobercov aj s Vašimi priateľmi! Určite sa im bude tiež hodiť

Nezabudnite dať LIKE na našu facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku.

zdroj:  otletdivak.hu