Poznáte tú situáciu sami. Niekto z Vašich blízkych Vás milo prekvapil a dostali ste rezané ruže. Z ruže sa chvíľu radujete, ale za pár dní je po radosti. Ruža zvädne a putuje do odpadkového koša. 

Vyskúšajte preto tieto tri jednoduché triky, vďaka ktorým si budete ružu užívať mesiace.

Ak dostanete kyticu ruží, nemusíte vopred zúfať nad tým, že tieto krásky zvädnú. Ukážeme Vám trik, vďaka ktorému sa Vám podarí, aby ruže zakorenila na okennom parapete , a neskôr ju môžete presunúť do záhrady k ostatným ružiam.

AKO ZNOVU NAMNOŽIŤ A ZAKORENIŤ

  1. Keď začne ruža uvädať, pomocou ostrého noža odstráňte kvet. Odrežte tiež kus spodnej časti a zbavte stonku všetkých lístkov. Stonka, ktorý Vám zostane, by mala mať dĺžku asi 20-25 cm.
  2. Pripravte si roztok, ktorý obsahuje kvasnice. Na 1 liter vody používame 10 g kvasníc. Stonku rozdelíme na 3 odrezky.
  3. Takto ich necháme jeden deň. Potom opláchnite teplou vodou a premiestnite ich na parapet v miske s vodou. Stonky by mali byť zaliate zhruba do polovice.
  4. Nechajte ich na slnečnom mieste a pri izbovej teplote. Vodu pravidelne vymieňajte. Až Vám roztok dôjde, stonky zasaďte.
  5. V 1 litri vody rozpustite lyžičku medu. Týmto roztokom zalejte odrezky do 1/3. Po jednom dni s nimi urobte úplne to isté, ako v prvom prípade.
  6. Len neoplachujte teplou vodou. Pridajte 10 kvapiek čerstvej šťavy z Aleo vera do litra vody
  7. Aloe podporuje rast koreňov a posilňuje životaschopnosť odrezkov. Vodou zalejte odrezky do polovice. Vodu vždy vymeňte za čerstvú.
  8. Po desiatich dňoch pridajte ďalších 5-7 kvapiek šťavy z aloe vera

Zdieľajte geniálny tipy ako znovu namnožiť a nechať znovu zakoreniť ružu aj s priateľmi! Určite sa im budú tiež hodiť!

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj:  liveinternet.ru