Kdo by si nedal křupavou okurku plnou příjemně domácí chuti? Nikdo takový zřejmě není. A proto si dnes ukážeme geniální tip, jak si vypěstovat ty nejlahodnější a nejkřupavější okurky přímo u Vás doma. Budete se už brzy těšit z bohaté úrody.

Tento tip si zamilujete a výsledek Vás mile překvapí. Toto pěstování domácích okurek je opravdu famózní a geniální. Musíte ho vyzkoušet i Vy. Přímo na Vašem balkoně.

Tipy pěstování okurek

  1. Pro výsadbu okurek vezměte velký kbelík s objemem 20 litrů a další menší s objemem 5 litrů. Odřízněte spodní část malého kbelíku. Jeho výška by měla být o něco menší než polovina velkého kbelíku. Na stěny vědra vyvrtejte 3–4 díry v náhodném pořadí a umístěte je do středu velkého.

2. V plastovém krytu kbelíku proveďte 13-15 děr vrtákem č. 8 nebo 10. Průměr krytu by měl být takový, aby pasoval na malý kbelík.

3. Mírně pod úrovní, ve které se víko nachází, vytvořte otvor. Jeho průměr by měl odpovídat šířce hrdla plastové láhve. Ale můžete udělat díru pro obyčejnou konev.

4. Bereme půllitrovou láhev, odřízneme dno a ohneme ji tak, aby se hrdlo zlomilo. Zašroubujte otvor.

5. Vyrobíme díru ve víčku a zašroubujeme láhev. Aby mohla voda odtékat.

6. Potřebujeme také prádelní šňůru a staré tričko, nejlépe syntetické. Budou působit jako knoty, které budou zasunuty do otvorů víka. Tričko rozřezané na proužky, lano – na kousky. Délka odpovídá výšce velkého kbelíku plus 3 cm.

7. Nainstalujeme víko a položíme spolu s vláknem nebo zbytkem trička na místo, kde se víčko přichytí ke stěnám kbelíku.

8. Naplňte kbelík zeminou. U okurek si můžete ze zahrady vzít obyčejnou půdu, přidat 100 g popela a 500 ml kompostu, vše dobře promíchat. Nebo si koupte hotový substrát v obchodě. Lana musí být ve svislé poloze.

9. Uprostřed kbelíku provedeme důlek a umístíme sazenice. Totéž lze udělat se semeny. Pokud byla země suchá, dobře ji zalévejte. V budoucnu není zalévání zapotřebí: rostlina bude přijímat vlhkost zespodu. Naplňte dno nádoby vodou.

10. Posypeme kokosovými vlákny. Nepropustí vlhkost a vrchní vrstva nevyschne. V místech úchytů můžete svázat lana a založit je.

Sdílejte tyhle geniální způsob jak si doma pěstovat vlastní okurky i s Vašimi přáteli. Určitě se jim bude také hodit! 

zdroj: sovkusom.ru