Recept Fenomenální nepečený čokoládový dort

Fenomenální nepečený čokoládový dort, který si oblíbíte. Připraven rychle, je nenáročný na přípravu a zvládnou ho i začátečnice v kuchyni.

SUROVINY

Budeme potřebovat:

240 mlv oda

100 g kr. cukr

1 bal. vanilkový cukr

400 g sušené mléko

250 g máslo

100 g máslové sušenky

100 g mleté vlašské ořechy

6 lžic mléko

100 g tmavá čokoláda

100 g bílá čokoláda

200 ml smetana ke šlehání

1 bal. ztužovač

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vodu, 100 g kr. cukru a vanilkový cukr dáme do hrnce a ohřejeme. Když máme cukr rozpuštěný, odstavíme a postupně přidáváme za stálého míchání sušené mléko. Necháme chvíli vychladnout. Pak do hmoty přidáme máslo a vše mixérem vyšleháme do hladkého krému.
  2. Následně si z této hmoty oddělíme 200 g a přidáme ji k rozdrceným sušenkám, které jsme si v misce smísili s mletými vlašskými ořechy a mlékem.
  3. Takto připravenou hmotu navrstvíme na dno formy o průměru 20 cm, kterou jsme si vystlali pečícím papírem. Odložíme do chladničky.
  4. Připravíme si nádivky. Čokolády si každou zvlášť rozpustíme ve vodní lázni. Zbylý krém si rozdělíme na polovinu, do jedné přidáme rozpuštěnou bílou čokoládu a do druhé rozpuštěnou tmavou čokoládu. Mixérem vyšleháme.
  5. Na základ navrstvíme tmavý krém, odložíme do ledničky na půl hodinu a následně navrstvíme krém z bílé čokolády. Na vrch vyšleháme šlehačku se ztužovačem a ozdobíme podle vlastní fantazie. Dobrou chuť!
Příprava receptu Fenomenální nepečený čokoládový dort, krok 1
Příprava receptu Fenomenální nepečený čokoládový dort, krok 2
Příprava receptu Fenomenální nepečený čokoládový dort, krok 3

 Moje záliba a hobby ZDE