Nic netrvá věčně. To bohužel platí dvojnásob o našich spotřebičích a elektronických pomocnících v domácnosti. Pokud se o ně ale umíte starat, prodloužíte jejich životnost o pěknou řádku let. Nebudete tak muset každých par let kupovat nové, až se vám opět po záruce porouchají. Například žehlička, ta se pokaždé dříve či později začne ucpávat vodním kamenem a dalšími nečistotami.

Zachraňte vaši starou žehličku a ušetřete za novou

Pokud vaše žehlička přestala správně napařovat a místo toho začala „plivat“ vlhké cucky a špinit vaše prádlo, máme pro vás dobrou zprávu. Nemusíte ji vyhazovat. Zkuste ji vyčistit a zachránit ji před kontejnerem. Ukážeme vám, jak takovou žehličku vyčistit zevnitř jednoduše a rychle z pohodlí domova. Budete potřebovat:

  • citronovou šťávu
  • horkou vodou
  • kartáček na zuby

Jak na to? Nejprve musíte připravit čistící směs. Vezměte citronovou šťávu a smíchejte s horkou vodou. Dvě polévkové lžíce citronové šťávy přijdou do půl litru vody. Směs řádně zamíchejte a nechte odstát pár minut, aby se šťáva ve vodě řádně rozpustila. A je to! Zapněte žehličku a nechte ji zahřát. Jakmile je horká, odpojte ji z elektriky a naplňte ji připravenou směsí. Do žehličky se obvykle vejde 300ml tekutiny. Zapněte žehličku zpět do elektřiny a nechte zahřát na maximum a nechte ji tak.

Pozor, ať se neopaříte!

Vezměte nádobu s vodou. Držte nad ní žehličku a mačkejte střídavě tlačítka pro páru a výstřik vody. Z žehličky začne vytékat nepěkná substance. Omývejte plochu žehličky pod studenou vodou a hmotu odstraňujte kartáčkem. Proceduru opakujte, dokud vytéká špína.

Pokud vyčerpáte tekutinu uvnitř, můžete ji doplnit a celý proces opakovat, dokud voda vytékající z žehličky nebude čistá. Poté vyčistěte žehličku od čistící směsi stejným způsobem, ale už použijte normální vodu bez jakékoliv příměsi.