Chlupy na oblečení jsou velkým problémem, který hyzdí krásu černého outfitu. A nejde jen o chlupy, ale i vlasy nebo prach. Najednou krásné černé oblečení vypadá o poznání hůře, než by mělo. Pokud tento problém znáte a pokud řešíte, jak na něho vyzrát, poradíme vám. Je to jednodušší, než si myslíte.

Pomohou vlhčené ubrousky

Řada lidí používá vysavač s různými nástavci, další zase používají lepivé válečky. My se podíváme na metodu třetí, kterou jsou vlhčené ubrousky. Pokud je doma máte, tak lze říci, že máte vyhráno, jelikož chlupy na oblečení vás už trápit nebudou. Zvláště ve chvíli, kdy svůj outfit vytahujete z pračky a on není takový, jak jste si mysleli. Přitom jste to očekávali, zvlášť když pračka pomůže odstranit běžné nečistoty přímo z vláken.

Připravte si ty správné

Již víte, že budete potřebovat vlhčené ubrousky. Jaké ale nachystat? Základem jsou ty, které jsou opravdu silné. Tedy ne jednoduché papírové, které se hned roztrhnou. Dále je vhodné používat ty bez parfemace, jelikož vůně by se mohla do oblečení, což mnohdy není žádoucí. Třetím pravidlem je to, že se musí jednat o vlhčené ubrousky. Ty klasické suché, tedy standardní kapesníky, fungovat nebudou.

Jak na to?

Chlupy na oblečení, stejně jako další nečistoty, odstraníte velmi jednoduše už během praní. Jakmile naplníte pračku várkou černého oblečení, přidejte do bubnu jeden až tři vlhčené ubrousky, podle toho, jak jsou vaše textilie znečištěné od nežádoucích látek. Potom už jenom zapněte pračku tak, jak jste zvyklí. Nic na klasickém postupu praní rozhodně měnit nemusíte.

Následně nechte vše vyprat a potom můžete své oblečení vytahovat a kontrolovat. Zaujmou vás dvě věci. Vlasy, nebo chlupy na oblečení nebudou, ale vše bude nalepeno na ubrouscích, které jste do bubnu vložili navíc. Díky této metodě máte jistotu, že už se nemusíte obávat nosit tento populární druh oblečení, který zeštíhluje, stejně jako skvěle vypadá.