Patříte mezi milovníky kočovného života, nebo jen rádi nezůstáváte dlouho na jednom místě a máte rádi dobrodružství, přírodu a nekonečné východy a západy slunce? Pokud je vaše odpověď ANO, tak se nechte inspirovat alternativním stylem bydlením, který představuje malý mobilní domek na kolečkách.

Co se ukrývá uvnitř a pro koho je tento dům vhodný

Domy tohoto typu jsou vhodné pro všechny, kdo chtějí rychle bydlet a nemají zájem ztrácet čas výstavbou a nekonečným běháním po úřadech. Velmi populární jsou ale především díky jejich ceně, kdy vám k jejich pořízení stačí opravdu minimální investice. Na mobilní dům nepotřebujete stavební povolení, proto pokud vlastníte pozemek, je pro vás tento způsob bydlení ideální. Mylně se většina lidí domnívá, že se jedná pouze o provizorní bydlení přes léto, ale mnoho domů má k dispozici také vlastní vytápěcí systém a jsou řádně zateplené a tedy určené pro celoroční obydlí.

Na první pohled vypadají tyto domy velmi malé, ale pokud se podíváte dovnitř, tak zjistíte, že ve skutečnosti se do nich vejde mnohem více. Interiéry těchto domečků jsou převážně laděné do světlejších odstínů či dřevěných dekorů, aby prostor co nejvíce opticky zvětšovaly. I když je domek malý, najdete zde všechno, co k životu potřebujete. Většinou je zde obývací část, kuchyňka, kde je někdy dokonce zabudovaná také pračka. Spací část je převážně řešena na patro, kvůli úspoře místa, ale není to pravidlem. Najdete zde také koupelnu, která je většinou se sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou.

Ač je domek velmi malý, disponuje několika skvělými vlastnostmi, protože je:

  • Komfortní a pohodlný
  • Plně funkční
  • Mobilní
  • Nevyžaduje stavební povolení

Pokud vás tento styl bydlení oslovil, tak není nic jednoduššího, než se vydat na místa, kde tyto mobilní domy můžete osobně navštívit a potom se už jen rozhodnout, zda si zvolíte tuto cestu života či nikoliv.