Insekticidy a pasti na mravence nejsou jedinými prostředky, které vám pomohou zbavit kuchyni a také celou domácnost nepříjemného hmyzu a mravenců.

Na mravenci mi funguje obyčejný citron

Věděli jste že mravenci nenávidí citron? Já jsem to zjistila až letos na jaře, když mi sestra poradila, jak se jich zbavit v kuchyni. Vše, co jsem musela udělat, bylo přetření vytištěnou šťávou prahy a okenní parapety a nakapat ji do všech děr, prasklin a netěsností, kde se s oblibou shromažďují mravenci. Mně stačily 2 citrony.

Nakonec jsem rozložila malé plátky citronu (zbytky, které zůstaly po vytištění šťávy) kolem vchodu do bytu z balkonu – tudy se mravenci ke nám vždy dostali. Pro mravenci to byl jednoznačný signál, že nejsou vítány. Citron účinně odpuzuje rovněž štěnice a blechy. Stačí dodržet následující postup.

Smíchejte 2 litry vody se šťávou ze 4 citronů (přidejte i kůru) a roztokem otřít podlahu. Štěnice a blechy nesnášejí citrónové aroma, takže stačí jen sledovat, jak se z vašeho domu vytrácejí. Navíc jde o výborný přírodní čistič.

Můj recept na univerzální čistič – perfektní čistota a klid od hmyzu

Je to úplně jednoduché. Navrstvěte citrónové slupky do sklenice a zalijte octem – pokud máte přidejte i větvičky tymiánu. Nechte odpočívat 2-3 týdny na a pak přelijte do nádoby s rozprašovačem. Univerzální domácí čistič s krásnou vůní je hotový. Tento prostředek je vynikající i na čištění WC a odstranění vodního kamene.

Já jsem se mravenců zbavila pomocí citrónové vody – 4 celé citrony i se slupkou rozmixované v 2 litrech vody – je také účinná vůči jinému hmyzu například pavoukům a švábům. Stačí touto vodou umýt podlahu a nepříjemní návštěvníci odcházejí. S citrónovou vodou jsem umyla i dlažbu na terase a na balkoně, je to opravdu výborná věc, doporučuji!

Komáři a mouchy mají červenou

Napíchejte do rokrojeného citronu hřebíček. Komáři a mouchy tuto kombinaci vůní ucítí již z dálky a protože je pro ně příliš výrazná a pronikavá, místnosti se raději vyhnou.