Úlohou práčky je obnoviť čerstvosť našich odevov a byť pripravenou na ďalšie pranie.

To ale nie je dosť dobre možné v prípade, keď práčka nie je úplne v poriadku a je zanesená nečistotami, bez toho aby ste o tom mali najmenšie tušenie.

Jedna žena to vyriešila dokonalým experimentom.

Vhodila do bubna práčky dve tablety do umývačky a výsledok ju úplne šokoval.

Prečítajte si článok a zistite, čo fantastického sa s práčkou stalo.

ČISTENIE PRÁČKY

 1. Bubon
  Aj keď si myslíte, že vnútro práčky je čisté, môže to byť úplne iné. Vo vrúbkach bubna sa skrývajú nečistoty. Preto stojí za to zapnúť prázdnu práčku na 60 stupňov a hodiť do bubna tablety do umývačky. Stačí dve tablety. Osviežujú interiér ho zbavuje  nečistôt a choroboplodných zárodkov.
 2.  Zápach
  Z práčky môže vychádzať zápach. Najčastejšie sa objavuje, keď v ňom vlhká bielizeň zostane niekoľko hodín. Aj keď nemôžete bielizeň ihneď vytiahnuť, dvierka práčky by mali zostať otvorené. Ak sa práčka nepoužíva, nechajte dvere pootvorené. Vlhkosť obsiahnutá v interiéri je príčinou nepríjemných pachov.
 3. Filter
  Servisní technici sa zhodujú, že vyčistené filtre vidia v domácnosti len veľmi zriedkavo. Filter zachytáva malé predmety, ktoré zostávajú  vo vreckách. Mince, vreckovky, sponky, vizitky. Vo filtri sa môže pleseň objaviť čoskoro a stať sa živnou pôdou pre baktérie. Nezabudnite ho pravidelne čistiť!
 4. Tesnenie
  Tesnenie sa tiež stáva zhlukom nečistôt a baktérií. Baktérie a pleseň sa trasú blahom v útrobách tesnenia. Nezabudnite pravidelne tráviť čas čistením tesnenia.
 5. Zásuvka na prášok
  Nezabúdajte čistiť aj zásuvku na prášok a aviváž. V ňom sa často držia nečistoty a usadeniny, ktoré sa môžu dostať až k bielizni.

Máme hotovo.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj:  webniusy.com/ www.webniusy.com/przedluzenie-zywotnosci-pralki