Orchidea je krásna rastlinka, ale vyžaduje osobitnú starostlivosť. V dnešnom článku Vám preto ukážeme , ako sa o ňu správne starať tak, aby kvitla neobmedzene.

Keď budete dodržiavať týchto našich deväť pravidiel, z orchidey sa budete tešiť poriadne dlhú dobu.

Teraz Vám tajomstvo orchideovej starostlivosti prezradíme.

Stačí iba deväť krokov.

Pozrite sa na ne:

  1. Pokiaľ Vám rastlina prestala kvitnúť, mali by ste sa začať zaujímať o to, ako stará je. Ideálny vek rastliny je 1,5 až 3. Vek sa dá ľahko určiť podľa listov. Rastlina, ktorá určite bude kvitnúť, má 5-8 listov, nie menej.
  2. Dávajte veľký pozor na korene. Orchideu nikdy nepresádzajte z priehľadného kvetináča. Korene orchidey vyživujú celú rastlinu a potrebujú svoj dostatok svetla a vzduchu. Na to nezabúdajte.
  3. Orchideu nikdy nesťahujte. Zle znáša zmeny a tak nie je vhodné premiestňovať ju z miesta na miesto. Orchidea toto znáša veľmi zle. Premiestňujte ju len keď je to nevyhnutne potrebné, napríklad kvôli svetlu.
  4. Rôzne druhy orchideí vyžadujú rôzne množstvo svetla. Ak rastlina nekvitne, nemusí mať dostatok svetla. Potom ju musíme presunúť na svetlejšie miesto alebo jej umelo prisvetlovať.
  5. Korene orchidey rýchlo podliehajú hnilobe. Preto musíte rastlinu zavlažovať naozaj až vtedy, keď je kôra aj pôda úplne suchá. To znamená raz za desať až dvanásť dní. Dávajte pozor aj na to, aby ste orchideu zavlažovali len vtedy, ak je vonku krásne počasie.
  6. Musíte dávať pozor na teplotu. Cez deň by mala byť rastlina v teplej miestnosti a v noci tam, kde sa teplota pohybuje medzi 16 až 18 stupňami. V lete premiestnime rastlinu do záhrady a podporujeme fotosyntézu a oxid uhličitý, ktorý hrá dôležitú úlohu pri kvitnutia.
  7. Správne hnojivo je tiež kľúčom pre nekonečné kvitnutie. Potrebujete hnojivo s fosforom a draslíkom.
  8. Orchidea potrebuje dostatočnú vlhkosť. Absolútne neznáša suchý vzduch. Na to je skutočne potrebné dohliadnuť.
  9. Existujú prípady, kedy aj keď sú všetky tieto podmienky splnené, rastlina stále odmieta kvitnúť. Znie to možno čudne, ale podmienky môžu byť príliš pohodlné. Z veľkého komfortu plynie u orchideí skôr sklamanie. Musíte jej teda v krajnom prípade spôsobiť šok. Či už v podobe náhlej a prudké zmeny teploty, alebo namočení do ľadovej vody.

Perfektné!

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj:  retete-usoare.info