Pračka dnes zřejmě nechybí v žádné domácnosti. Ale ani pračka nedokáže zajistit prádlu veškerou péči, když nebudete dodržovat důležité zásady praní. My Vám proto dnes ukážeme, jak připravit prádlo tak, aby bylo opakovaně dokonale vypráno.

Když budete dodržovat tato důležitá pravidla, uchováte prádlu třeba pružnost, pevnost a zářivé barvy.

Tipy pro praní prádla

  1. Prádlo perte vždy naruby. Teprve tak látce zajistíte skutečnou čistotu a zbavíte prádlo všech bakterií.
  2. Pokud jsou na prádle opravdu odolné skvrny, nestačí pouze vhodit prádlo do pračky. Namočte prádlo napřed na 5 minut do prostředku na nádobí. Účinně se tímto způsobem zbavíte hlavně mastných skvrn.
  3. Pokud chcete zachovat extrémně syté černé barvy, přidejte k prádlu přímo do bubnu hrnek černé kávy, nebo černého čaje.
  4. Pro vybělení věcí přidejte k prádlu aspirin. Ten je v bělení opravdu favoritem. Nikdy nezklame. K prádlu přidejte pět tablet a máte vystaráno. Můžete také prádlo před praním přes noc do aspirinové vody namočit.

5. Než vyperete tenisky, vždy je nejdřív omyjte. Nikdy je v pračce nenechávejte na volno. Vždy je dejte buď do látkové tašky, nebo je k sobě svažte tkaničkami.

6. Skvrny od potu a intenzivní pachy z prádla odstraní vždy citronová šťáva. Obzvláště v kombinaci s jedlou sodou. Smíchejte citronovou šťávu se sodou v poměru 1: 1, aplikujte na skvrny a nechte 15 minut působit, poté vyperte

7. Když máte opravdu málo prádla ke praní a nechcete prát v pračce, můžete si pomoci ručně. Stačí kousky prádla uzavřít třeba do starého povlečení, přidat prací prášek a namočit. Trochu v ruce properte a pak takto vyvěste na 15 minut na vzduch. Poté stačí opláchnout, vyždímat.

8. Aby barevné věci zůstaly krásně barevné a zářivé, zafixujte barvu ve vláknu tkaniny nasolením. Sůl barvu v látce přímo uzamyká.

Sdílejte tyhle geniální triky pro praní prádla i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: cemicvet.mediasole.ru