Dnes se s Vámi podělíme o cenné tipy, které Vám pomohou při výběru „zelených přátel“. Všechny z nich mají společného jmenovatele. A tím je čistý vzduch. Dýchejte doma lépe a pořiďte si tyto rostliny.

Určitě jsou obzvláště vhodné do ložnice. Čistý vzduch Vám pomůže k lepšímu spánku a celkově Vám tyto rostliny prospějí. Neváhejte a pořiďte si je domů také Vy.

Rostliny pro lepší spánek

 1. Aloe vera
  Je to zázračná rostlina, která si poradí s téměř úplně každou nemocí. Aloe vera je přímo do ložnice jako dělaná, protože produkuje nejvíce kyslíku právě v noci.
 2. Sansevieria
  Jako jedna z mála rostlin neprodukuje velké množství kyslíku jen v noci, ale také ve dne. Je to absolutně nenáročná rostlina a přesto zdobí.
 3. Neemův strom
  Tato úžasná rostlina nejen že okysličuje, ale ještě navíc do vzduchu pouští látku, která Vás ochrání proti komárům. Rostlina potřebuje kvalitní půdu a spoustu slunce.
 4. Bazalka
  Hojně se využívá v gastronomii, ale ani léčivé účinky nejsou této rostlině cizí. Rozhání úzkosti i deprese.
 5. Orchidej
  Nádherná kráska, která Vám také bude hodně ku prospěchu. Rozhodně byste si ji měli do ložnice umístit. Nejen že uvolňuje opravdu hodně kyslíku, ale také čistí vzduch a osvěžuje interiér. Stačí jí pouze slunné místo
 6. Fíkus
  Jeho listy se ve velkém používají k léčbě astmatu, proti cukrovce a zácpě. Má příznivý vliv také na energii v bytě.
 7. Vánoční kaktus
  Jeho masité listy produkují kyslík samozřejmě po celý rok, ne jen na Vánoce. Příznivě působí na náš spánek a uklidňuje.

Sdílejte pokojové rostliny, které se vyplatí mít doma pro lepší spánek i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: twice.hu