17 skvělých receptů na vánoční cukroví, které umíte upéct/připravit i BEZ použití MÁSLA

Všichni dobře víme, že máslo stojí v obchodě neskutečné peníze, proto jsme pro vás sesbírali ty nejlepší recepty na vánoční cukroví, do kterých se nepřidává tato nyní velmi drahá surovina. Ačkoliv recepty s máslem jsou tradiční, zkusme tohoto roku omezit klasické máslové krémy nebo máslové sušenky a vyzkoušejme něco nového, co jsme dosud ještě nepekli, případně nepřipravovali, pokud se jedná o nepečené dezerty.

1. Marcipánové bonbóny z brambor

Starý recept jak drak 🙂 Nebojte se, chutná to opravdu skvěle. Já jsem se ze začátku bála, jak může něco tak dobré vzniknout z brambory, ale přece. Je to sice kalorická bomba – přece tolik cukru, skoro jsem zkolabovala když jsem ho přidávala. V originálním receptu bylo psáno, přidáváme tolik cukru, kolik vsaje brambora, tak na začátku jsem začínala s dávkou 300 g, pak jsem přidala dalších 300 g a nakonec jsem skončila při 800 g.

Celý recept najdeš ZDE

, krok 1

2. Laskonky – ořechové s nutelovou náplní

 Už před nějakým časem jsem dostala od mé milé sestřičky formu na laskonky. Stále jsem jaksi odkládala její vyzkoušení. Až nyní přišel čas, kdy jsem se pustila do přípravy. Dělala jsem ho podle odzkoušeného receptu, který mi dala sestra s formou. Když už laskonky, tak zaručeně nejlepší.

Celý recept najdeš ZDE

3. Indiánci v čoko polevě

Už jste dělali někdy tenhle dezert? Vypadá to, že to zvládne pouze zkušená pekařka, ale musím vám říct, že je to velmi jednoduché. Hlavním krokem je dobře vyšlehat bílky s cukrem a vitacitem a pak to už jde jako po másle.

Celý recept najdeš ZDE

, krok 2

4. Likérové špičky – fotopostup

Jedny z nejlepších dezertů! Alespoň to tvrdí můj otec, který se špiček neví nabažit 🙂 Máte rádi?

Celý recept najdeš ZDE

, krok 3

5. Domácí kokosový tříbarevný kmen

Ve většině domácnosti je kokosový kmen tradice, která nesmí na svátečním stole chybět.

Celý recept najdeš ZDE

, krok 4

6. Ořechové úlky

Ořechová sezóna je již v plném proudu, proto si vyzkoušejte připravit tuto nepečenou dobrotu. Oříškové úlky s likérem nebo marmeládou.

Celý recept najdeš ZDE

, krok 5

7. Slovenské Šuhajdy – vánoční klasika

Klasický slovenský vánoční dezert, které nesmí chybět na svátečním stole. Připravujete je i vy?

Celý recept najdeš ZDE

, krok 6

8. Jednoduché oříškové knoflíky

Oříškové knoflíky nemají konkurenci! Neodolatelná sladká pochoutka, která i dobře vypadá. Pokud ještě máte oříšky, určitě vyzkoušejte.

Celý recept najdeš ZDE

, krok 7

9. Křehká kokosová kolečka v čokoládě

Celý recept najdeš ZDE

, krok 8

10. Domácí Mozartovy koule

Máte rádi Mozartovy koule? Připravte si je v pohodlí svého domova a uvidíte, že jiné než domácí už nebudete ani chtít. Mňamka! Zdá se to být náročné na přípravu, ale věřte, že opak je pravdou. Je to bez pečení a u telky jde “kuličkování” jedna radost.

Celý recept najdeš ZDE

, krok 9

11. Vínové vánoční cukroví

Tyto jemné, křupavé a hlavně tradiční koláčky jsou ideální pro každou příležitost a jsou velmi populární hlavně na Vánoce. Bez vajíčka a vydrží déle než linecké pečivo.

Celý recept najdeš ZDE

, krok 10

12. Rakvičky s čokoládou a uvnitř ještě s vaječňákem

Rakvičky s čokoládou a uvnitř ještě s vaječňákem. U nás doma nevydrží ani den.

Celý recept najdeš ZDE

, krok 11

13. Šuhajdy s ořechovou nádivkou

Tyto obyčejné čokoládové košíčky plněné sladkým ořechovým krémem jsou v naší rodině královnou mezi vánočními cukrovinkami.

Celý recept najdeš ZDE

, krok 12

14. Ořechové nepečené trubičky

Čas svátků už vidím na každém kroku a ani já jsem neodolala “upéct” něco nového, co jsem dosud ještě ani jednou nedělala. Trochu jsem se bála, jestli je budu umět oddělit těsto od formičky, ale šlo to bez problémů. Plnila jsem pouze šlehačkou, známá mi doporučila plnit salkovým krémem, tak příště určitě zkusím i s ním.

Celý recept najdeš ZDE

, krok 13

15. Slepované kokosky máčené v čokoládě

Celý recept najdeš ZDE

, krok 14

16. Sádlové kuličky

Jednoduché kokosky, které zvládne připravit každý a chuťově jsou fantastické. Letos poprvé vyzkoušený recept na sádlové kuličky. Zařadila jsem ho mezi vánoční cukrovíčko, ale klidně si je můžete upéct i během roku 🙂 Já je budu péct i na Velikonoce, protože doma každému chutnaly. Vanilkové rohlíčky zmizely z krabičky jako první a tyto sádlové zmizely z plechu hned druhé. I když by vám trochu popraskaly během pečení, to vůbec nevadí 🙂 Mně se také více líbí popraskané než celé 🙂

Celý recept najdeš ZDE

, krok 15

17. Rumové kuličky obalené v sušenkách

Neodolala jsem a musela jsem upéct další sladkou rumovou pochoutku na vánoční stůl – Rumové kuličky obalené v sušenkách. Nevím kdo to všechno sní.

Celý recept najdeš ZDE

, krok 16